Atmosfer Kontrollü Soğuk Hava Depoları mahsüllerin tarladan toplandıktan sonra daha uzun ömürlü olması ve standart soğuk hava depolarının saklama sürelerinden çok daha uzun süre saklanması amaçlanmış sistemlerdir.

Dalından koparılan sebze ve meyvelerin gelişim süreci aslında bitmez uzun bir süre daha gelişmeye devam eder. Ürünlerin gelişimini sürdürdüğü bu süreçte ortamdaki oksijeni emer yerine karbondioksit gazı salmaktadır. Standart Soğuk Hava Depolarında saklanan bu ürünlerin gelişim sürecinde karbondioksit ve oksijen dengesi sağlanmadığından belirli bir süre sonra ürünler çürümeye ve bozulmaya başlar bu durumda geri dönüşü mümkün olmayan büyük kayıplara yol açmaktadır.

Bu durumda yapılması gereken tek çözüm elbeteki Atmosfer Kontrollü Soğuk Hava Depoları kullanmaktır. Bu uygulamalarda yalıtım ve sızdırmazlık %100 seviyesine ulaştırılmaktadır panel ve kapı seçimleri buna göre yapılır. Oksijen, Karbondioksit ve etilen gaz miktarlarının ölçümü dijital cihazlarla 7/24 yapılıp ihtiyaca göre sürekli dengede tutulmaktadır.

Rakamlarla Biz

0
Dünyadaki Ofislerimiz
0
Partnerlerimiz
0
Bitirdiğimiz Projeler
0
Hizmet Verdiğimiz Servisler