Tarım, teknoloji, ve ziraat kelimelerini bir araya getirince aklımıza gelecek ilk sektörlerden biri Kanatlı Hayvan İşletmeleridir.

Kanatlı hayvanları üretmek, işletmek , muhafaza etmek, yüksek verim almak ve pazarlamak oldukça masraflı, ilgi ve emek isteyen bir iştir.

Türkiye de kanatlı hayvan üretimi ve işletmesi 2000 yılında 650 bin ton dolaylarında iken bu gün 2.23 milyon ton ile tüm zamanların rekor seviyelerine ulaşmış olup, 2018 yılında 500 bin ton ihracat ile dünya genelinde yüzde 3,7 lik bir sektör payına sahip olmuştur. Global dünyada rekabetin en üst seviyelerde olduğunu hepimiz bilmekteyiz, rekabetin artmasından dolayı daha önceleri tüketicilerin veya dağıtıcıların üreticilere ulaştığı ve ürün talebinde bulunduğu bir noktadan üreticilerin dağıtıcılara ve son kullanıcılara ulaşmak zorunda kaldığı bir pazar durumuna gelmiş bulunmaktayız. Bu durumda takdir edersiniz ki müşterilerin tabiri caizse daha nazlı olmaları kaçınılmazdır.

Peki ya arayan değilde aranan olmak için ne yapmak gerekir?

Güven , hijyen ve kalite standartlarından asla taviz vermemek gerekir ki gıda sektöründe müşteri en ufak hatada asla taviz vermez. Bu sektörde yaşanan problemlerin en önünde Endüstriyel Soğutma Sistemleri ve Soğuk Oda kurulumlarında yapılan hatalardan dolayı ürünlerin Soğuk Zinciri bozması ve ihtiyaç duyulan dereceye Soğuk Oda nın ulaşmaması yada Şok Soğuk Oda ların istenilen sürede şoklamaması. Hal böyle olunca ürünlerde lezzet kaybı ve bozulmalara sebebiyet veriliyor buda müşteri memnuniyeti açısından büyük riskler oluşturuyor.

Endüstriyel Soğutma Sistemleri ince bir hesap ve mühendislik isteyen sistemlerdir. Soğuk odalarda ilk kurulum çok önemlidir dikkat edilmelidir, 5 cm lik bir boru tesisatı kayması bile bazen çok büyük verim kaybına sebebiyet vermektedir. Bu tür sorunları yaşamamak için bizlerin desteğine başvurabilir ücretsiz endüstriyel soğuk oda keşif ve projelendirme hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz.

Rakamlarla Biz

0
Dünyadaki Ofislerimiz
0
Partnerlerimiz
0
Bitirdiğimiz Projeler
0
Hizmet Verdiğimiz Servisler