Süt ve süt (yoğurt, peynir, tereyağı, UHT süt) ürünleri sağlık açısından gıda tüketimimizin vazgeçilmezidir. Süt ürünleri A, B, D, E  gibi vücut ihtiyacının en önemli vitaminlerine sahip olduğu gibi kalsiyum, protein ve fosfor değerlerinin de oldukça yüksek olduğu ürün ve ürünlerdir. Hayvanlardan sağılıp soframıza gelene kadar bir çok aşamadan geçen süt dikkat edilmediğinde hemen bozulabilecek ve bütün besin değerlerini kaybedebilecek kadar hassas bir gıda ürünüdür.

Süt işleme ve saklama sektöründe çalışan firmaların bütün hesapları en ince ayrıntısına kadar hesaplamarı gerekmektedir aksi takdirde son kullanıcıya ulaşan bu süt ve süt ürünleri sağlık açısından büyük zararlara yol açabilir.

Şimdi bu hesaplamaların neler olduğuna beraber bakalım;

Öncelikle Endüstriyel Soğutma Sistemi kurulacak depoların olduğu bölgede yıllık ortalama hava ve nem değeri ayrıca yine o bölgedeki hava kirliliği oranı tespit edilmelidir. Endüstriyel Soğuk Oda panelinde krom paslanmaz panel tercih edilmelidir ve montajdan sonra kesinlikle sızdırmazlık testi yapılmalıdır. Soğutma Sisteminde kulanılacak soğutucu evaporatörlerin kruve sisteminin krom seçilmesi hijyen açısından sizi mükemmel bir noktaya taşıyacaktık. evaporatörlerde kullanılacak fanların alüminyum olanı tercih edilmelidir.

Süt ve süt ürünlerinin işlendikten sonra 4-6 derece sıcaklakta sabit stabil olarak saklanmalı buda soğuk hava odalarının her noktasının homojen olması ile gerçekleşmektedir.

Bu okuduklarınız Süt ve Sür Ürünleri sektöüründe kurulacak olan Soğuk Hava Depolarının sadece dikkat edilmesi gereken bir kaç önemli detaydı. 3A Global Endüstriyel Soğutma Sistemleri olarak Soğuk hava depolarınızın bütün hesaplamalarını, fizibilite çalışmalarını ve projelendirmesini yılların verdiği birikim ile yapıp sizlere sunmaktayız.

Rakamlarla Biz

0
Dünyadaki Ofislerimiz
0
Partnerlerimiz
0
Bitirdiğimiz Projeler
0
Hizmet Verdiğimiz Servisler