Soğuk odalarda kullanılan derece

soğuk oda derece dijitali

Soğuk odalar, soğuk hava depoları periyodik olarak bakım ve kontrol isteyen sistemlerdir.

Nasıl ki arabanızı periyodik olarak bakıma alıp onarım ve kontrollerini yapıyorsak soğuk odalarda aynı şekilde sürekli kontrollerinin yapılması gerekmektedir aksi takdirde büyük problemlere sebebiyet verecektir.

Soğuk Oda Derecesi Yükselmiş ise Ne Yapılmalı Peki ?

Bunun bir çok sebebi olabilir. Öncelikle soğuk odaya ait dış ünitenin, soğutma grubunun yani esnaf dili ile dışarıdaki motorun çalışıp çalışmadığı kontrol edilmeli eğer çalışıyor ise ona bağlı peteklerin temiz olup olmadığına bakılmalı çoğu zaman kirlenen kondanser üniteleri kış aylarında hava soğuk iken problem yaratmaz yaz ayında havalar birden ısınıca kendini belli etmeye ve soğuk oda derecelerinin yükselmesine sebep olur.

Motor ve Kondanser Peteğini Kontrol Ettiniz Ama Sorun Çözülmedi!

Yukarıda yazılan adımları takip ettiniz ama bir sonuca varamadınız, öyle ise eğer dış ünitenin üzerine bakalım eğer gaz seviyelerini gösteren saatler var ise seviyelerini görmeye çalışalım yüksek basıncın ortalama seviyesi 13-16 bar seviyesinde olması gereklidir eğer altında kalıyorsa gaz seviyesi eksilmiştir.

Eğer teknik yetkili veya personel iseniz manifolt yardımı ile gaz seviyesini tamamlayınız, eğer sadece kullanıcı iseniz sakın müdahale etmeyiniz, Endüstriyel Soğutma Soğuk Oda teknik servisini çağırınız.

Soğuk Oda Gaz Seviyesini Kontrol Ettiniz Yine Sorun Çözülmedi!

Soğuk odalarda derecenin yükselmesi bir çok sebebi olabilir bunlar mekanik ve elektronik bir çok sebepten oluşabilir. Soğuk oda bakım ve onarım konusunda profesyonel değilseniz yapacağız işlemler bu kadar ile sınırlıdır aksi takdirde yapacağınız müdahaleler ile sağlığınızı veya soğuk odanın elektronik ve mekanik aksamlarında büyük arızalara yol açabilirsiniz önceliğiniz soğuk oda arızaları için her zaman teknik servis çağırmak olmalıdır.